Cyklovýlety z Plzně
Dnes vám představíme další tři místa, kam se můžete vydat na výlet. Tentokrát jsme vybrali zříceninu hradu Buben, zámek Nebílovy a klášter Plasy.
Zřícenina hradu Buben
Zřícenina hradu Buben se nachází nedaleko obce Plešnice. Leží na skalisku nad řekou Mží v nadmořské výšce 350 m.n.m. Od roku 1958 je chráněnou kulturní památkou. První písemné známky o hradu pochází již z roku 1349. Zřícenina je volně přístupná veřejnosti.
Cyklotrasa z Plzně na Buben
Délka trasy: 17,4 km (Plzeň – Buben)
Začít můžete na cyklotrase číslo 37 ve Štruncových sadech a dále se jí budete držet až do cíle. Trasa vede směrem na Skvrňany, dále přes Křimice. Na kruhovém objezdu v Křimicích se dáte druhým výjezdem a dále budete pokračovat ulicí Prvomájová. Zhruba po kilometru zahnete vpravo, směr Vochov. Trasa č. 37 vás dále provede obcemi Kozolupy a Bdeněves. Kousek před obcí Plešnice sjedete z cyklostezky 37 a dáte se vpravo směrem k hradu Buben.
Celou trasu naleznete zde.
Klášter Plasy
Klášter byl založen roku 1144. Velkého rozvoje se dočkal v období baroka za účasti předních architektů. Od roku 1995 je areál zařazen na seznam národních kulturních památek a na jeho správu dohlíží Národní památkový ústav. Při návštěvě si můžete vybrat z několika zajímavých prohlídkových tras, mezi které patří například návštěva konventu, kostela, hodinové věže či okruh zaměřený na prohlídku a fungování vodního systému. Při návštěvě města Plasy můžete taktéž navštívit areál Fantasy golfu Plasy.
Cyklotrasa z Plzně do Plas
Délka trasy: 32,8 km (Plzeň – Plasy)
Trasa začíná opět ve Štruncových sadech, tentokrát se však vydáte po cyklostezce číslo 35. Po ní pojedete směr Bolevec, Kamenný rybník a dále směr Ledce, Žilov, Tatiná a Tlucná. Z obce Tlucná budete dále pokračovat po silnici 204. Kousek za obcí Loza zahnete vpravo a dále pojedete po silnici 2054. Zde už budete moci spatřit značení cyklotrasy Baroko II, která vás dovede téměř k cíli.
Celou trasu naleznete zde.
Zámek Nebílovy
Barokní zámek Nebílovy se nachází ve stejnojmenné obci. Dnešní podoba zámku pochází z let 1706 až 1719. Areál je ve vlastnictví státu a je zpřístupněn veřejnosti. Pro návštěvníky je připraven prohlídkový okruh zámeckými interiéry přední i zadní budovy zámku. V rámci prohlídky navštívíte i nově zrekonstruovaný taneční sál. V období od 1.6. do 31.8 je zámek otevřen od úterý do neděle vždy od 9:00 do 17:00.
Cyklotrasa z Plzně na zámek Nebílovy
Délka trasy: 19,9 km (Plzeň – Nebílovy)
Z centra města se vydáte po trase číslo 3 směr Doudlevce. Na turistickém rozcestí nedaleko Luftovy zahrady se dáte do leva a budete pokračovat po cyklostezce číslo 2125 přes Radobyčice, Útušice, Štěnovice a Čižice. Trasa vás dovede až na rozcestí u Nebílovské kaple, kde zahnete na cestu vlevo a budete pokračovat k zámku.
Celou trasu naleznete zde.
A další tipy na výlety najdete v našem předchozím článku Z Plzně na kole na hrady a zámky.
Z Mistrovství ČR si plzeňští atleti přivezli medaile i limity na mistrovství světa
Co si nenechat ujít o letních prázdninách I
Pravidelný přísun informací o sportování v Plzni